Strona 1 z 1

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:45
autor: tomaszkowal
Dzień dobry, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Nabyłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie mogę zweryfikować czy piec funkcjonuje należycie i jaka jest w domu zakładana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Serwus, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz tutaj: strona firmowa . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Witaj. Obecnie systemy Satel posiadają bardzo wiele możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest należycie zrobiony schemat montażu systemu alarmowego w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy: