Potrzebuję fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Tu piszemy o wszystkim co chcemy
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam godnego polecenia fachowca, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ludzi z Warszawy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Potrzebuję firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego które używamy obecnie wyprodukowali dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tych ludzi z Warszawy- mają bardzo ładne pracę. Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie widziałem iż są takie kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i myślałem jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość